Novinky - rok 2010

25.12.2010
S malým zpožděním, ale přece ..... Všem kočičkám, kocourkům, milovníkům koček dvounohým i čtyřnohým přejeme krásné prožití vánočních svátků a šťastný rok 2011. Ať se Vám splní všechna přání a jste všichni zdraví. To Vám přeje naše maminka, Arčínek, Anynka, Lusinka a já černý ďáblík Ozzík :o))
Výstava v Praze proběhla v duchu vánoc, maminka se setkala s "kočkandama", které má ráda, oslavil se jeden titul Bc., zktátka bylo to fain. Co se týká nás kočiček, tak já jsem dostal jak v sobotu, tak v neděli V1. Lusinka v sobotu V1, nominace BIS. V BIS 2:2, no a co by jste řekli, kdo vyhrál na los? Opět naše konkurence. Proč sakra los, vždyť některá z kočiček dle standardu musí být hezčí, bylo by jen málo pravděpodobné, kdyby např. v součtu bodů, dle standardu na tom byly obě kočičky stejně. Jenže s tím asi já ani má panička nic neudělá, takže naše princezna nezklamala, to jen ... No, a v neděli Lusinka V1 a žádná nominace se nekonala. Maminka říkala, ať na to rychle zapomeneme, že budou brzy vánoce, my už to víme, ale tváříme se jakoby nic. Dostaneme nádherné, obrovské škrabadlo !!! Mějte se všichni tak, jak nejlépe to jen půjde.
06.12.2010
Zúčastnili jsme se MVK v Olomouci dne 4. a 5.12., tak jak jsme minule zmínili. Výstava byla silně obsazená (cca 500 kočiček), prostorná, dobře organizovaná, ale byla tam obrovská zima. Lusinka i Ozzíček neprotestovali, když jsem je přikryla dekou, byli zachumlaní a spinkali. Skupinu III. mělo na starost 8 posuzovatelů. V sobotu byl Ozzíček u pí Anny Wilczek (PL), posudek pěkný i se srdíčkem, nakonec V2. Lusinka se předvedla pí Thee Friškovec (SLO), které se velmi líbila, porazila své konkurentky, vyhrála BIV (Best in Variate), byla nominována do BIS. V BIS silná konkurence, celkem 8 nominovaných koťátek, výsledek nerozhodně 3:3 Lusinka versus modrý briťáček. Potom rozhodovali v rozstřelu dva posuzovatelé 1:1, tak přišel na řadu pro nás nešťastně los a tím BIS vyhrál modrý kocourek. Byli jsme zklamaní, protože prohrát losem je asi to nejhorší co Vás může potkat. No nic, čekala nás neděle a jak to dopadlo ..... ? Oba dva mí broučci byli u pí Donatelly Mastrangelo (IT), Ozzíček V1, Lusinka pak taktéž V1, BIV, nominace BIS a nakonec vítěz BIS !!!! 5:2, tak jsme si domů přivezli asi 3kg obrovský pohár a spousty dobrot pro macíčky. V soutěži o nejlepší koťátko skupiny III. získala Lusinka 3 hlasy a vítěz 4. Další klání nás čeká v Praze ....... Přikládáme pár foteček z výstavy :o)) Mějte se krásně v předvánoční čas.
30.11.2010
Dnes pro Vás máme více novinek :o)) Přes víkend 27.11. a 28.11. 2010 jsme se zúčastnili MVK koček v Kladně. Výstava byla dobře organizovaná, celkem prostorná a velké obsazení posuzovatelů příjemné. Moc se nám líbila spec. soutěž o nejlepší chovný pár, i když pro svůj věk jsme se jí nemohli zúčastnit. V sobotu byla Lusinka na posouzení u pí Laury Burani, velmi se líbila, dostala Ex 1, a byla nominována do BIS. Ozzíček byl posuzován pí Marií Říhovou, které učarovalo Ozzíčkovo tělo a lesklá černá barva srsti, dostal také Ex 1 i nominaci do BIS. Měli jsme obrovskou radost, protože mít oba dva v BIS je úspěch, přestože vlastně soupeřili proti sobě. Byli jsme nervozní, protože konkurence v BIS byla obrovská. Posuzovatelů bylo 7, jejich verdikt byl, 1 hlas modrý britský kocourek, 1 hlas náš černý britský Ozzíček a 5 hlasy vyhrála Lusinka !!!!! Neuvěřitelné .... a čekala nás neděle. Ozzíčka posuzoval p. Eric Reijers, velmi se líbil, protože na 7,5 měsíce má velké, svalnaté tělo, o barvě jsem již psala, ta uchvátila i pana Reijerse, takže posouzení bylo výborné a tudíž Ex1. Při výběru do nominace se rozhodovalo mezi Ozzíčkem a modrým britským kocourkem, který svou nominaci dostal a v BIS obdržel 1 hlas. Lusinka byla posuzována pí Nurit Pahl. Nechci se opakovat, ale i pí Pahl byla z Lusinky nadšená, posudek opět samé Ex a posléze také Lusinku nominovala do BIS. V neděli byla připravena i soutěž Best of Best (BOB), ale po pořadě. Na BIS opět 7 posuzovatelů. Verdikt 1 hlas modrý britský kocourek, který při výběru do nominace soutěžil s naším Ozzíčkem a 6 hlasy vyhrála naše Lusinka !!! Poté se soutěžilo o nejlepší zvíře skupiny III. ( výběr byl tedy z: nejlepší dospělý kocour, kočka, kastrát, kastrátka, kotě 3-6 měsíců, kotě 6-10 měsíců). Drželi jsme palce a verdikt? Lusinka vyhrála celou skupinu III. Pak se čekalo na vítěze skupny I., II, a IV., aby se rozhodlo o Best of Best (BOB). Lusinka se stala 3 nejhezčí kočičkou celé výstavy.Tak a to je asi vše z víkendu. Příští týden se chystáme do Olomouce, tak držte palečky :o))
14.11.2010
Dne 13.11.2010 jsme se vydali na MVK do Pardubic. Lusinku posuzoval pan Eric Reijers, a Ozzíčka pí Donatela Mastrangelo. Oba dva dostali ocenění Ex1 a navíc oba dva nominaci do BIS !!! V BIS pak Lusinka dostala 2 hlasy a vítězné koťátko 3 hlasy. A protože Lusince vždy unikne vítězství o pověstný vlásek, "mamka" Alenka mi befelem nařídila účastnit se MVK na Kladně oba dva dny, že už se naše smůla musí protrhnout ..... takže nás příště uvidíte na Kladně :o))18.10.2010
V neděli 17.10.2010 jsem jela se svými "mrňaty" po delší době na výstavu, která se konala v Praze Kongresovém centru. Velmi mě zajímalo jak si budou stát, protože jen o fous už byli ve třídě 11 (koťátka 6-10 měsíců). Lusinka je narozena 12.4. a Ozzíček 14.4.2010. Přesto, že se snažím být objektivní, myslím si, že naše princezna Lusinka patří k nejkrásnějším britkám, které jsem kdy měla možnost vidět. Proto jsem se také rozhodla vystavovat v neděli, kde na pořadu dne byla očekávaná Speciální výstava britských koček. Ozzíček se celkem líbil a vybojoval si V1 (je to zatím teenager, takže je trošku rozhozený), avšak posuzovatelka pí L. Burani se rozplývala nad jeho krásnou křupavou srstí a neskutečně černou, lesklou barvou, ale na speciálku britek to nestačilo. Naše princezna se šla představit a p. De Bruin ze začátku nemohl popadnout slova. Posudek je velmi krátký, za to je výstižný, stojí na něm samé Ex, takže taktéž V1. Dále pak vyhrála BIV, přesto, že její soupeřky byly dospělé kočky, a jedna dokonce s titulem Interchampion. Lusinka byla nominována i do BIS a speciální soutěže britských koček, kde vyhrála jednoznačně 5 hlasy ze 6. Měla jsem obrovskou radost. Pohár, který princezna dostala je velmi cenný. Těšila jsem se na BIS (Best in Show). Lusinka byla připravená v kleci pod svým číslem včas. Jaké bylo mé překvapení, když se začala posuzovat koťata 6-10 měsíců ve skup. III a Lusinku stále nikdo ze stewardů nepřinášel. Začala jsem to řešit, oslovila rychle jednoho ze stewardů, aby si vzal Lusinku a šel jí předvést posuzovatelům, scházelo číslo, tak jsem letěla ke kleci a přinesla ho, bylo to ale zbytečné, protože posuzovatelé mezi tím již všechna koťátka prohlédli a vrátili se k posuzovatelskému stolu vybrat svého favorita. Lusinku si vlastně už ani nikdo neprohlédl, a tím pádem nezískala ani jeden hlas, přesto, že složení koťat bylo téměř totožné jako ve speciálce britských koček, kde s přehledem všechny porazila. A tím vyhrál modrý britský kocourek. Jak tomu mám rozumět? Byl to záměr? Nebo nedbalost? Hlavní steward má za povinnost dohlédnout na řádný průběh soutěže. Výstava není levnou záležitostí a mělo by se k ní přistupovat zodpovědně. Každá taková křivda se majitele velmi dotkne .... a teď pro radost pár foteček, kde je i náš strejda Bertík, kterého jsem vzala sebou. Ten získal poslední šestý CAGCIB a tím titul Grand Interchampion.

10.08.2010
V létě 7.8. a 8.8.2010 jsme navštívili výstavu v Německu - Amberku. Jela jsem já Lusinka, náš Ozzíček a jeho taťka IC Jeager Blue Jingle*CZ (Micky). Celou sobotu i neděli pršelo,ale nám to nijak náladu nezkazilo, přes to, že nám byla zima. Všichni jsme byli úspěšní, nejvíce pak Micky, který obstál ve velké konkurenci, v so i ne získal CAGCIB a k tomu v so přidal BIV. Já i Ozzíček jsme dostali oba dva dny V1 a já v ne nominaci BIS, BIS byla nerozhodná, kde na rozstřel nám to uteklo o pověstný vlásek.
02.08.2010
31.7. a 1.8.2010 jsme se jeli poprvé představit na výstavu. Naše maminka měla velkou trému. Přes to, že bylo úmorné vedro, vše dopadlo na jedničku. Oba dva dny jsme dostali V1 a Lusinka navíc v sobotu 31.7. nominaci do BIS. Bohužel se nesešlo dost kočiček a kocourků v černé ani v modře želvovinové, takže BIV (barevná varieta) se nekonala. No, nevadí, snad při další příležitosti. Lusinka se také zúčastnila kategorie nejlepší Vrh a tento také se svými sourozenci vyhrála. Po posouzení nás maminka vzala ven, kde bylo přece jen lépe než v hale. Máme kočičí kočárek a v něm nám je dobře. Byli jsme na čerstvém vzduchu a maminka s Alenkou "mamkou" si udělaly piknik na trávě s dobrým chlazeným pivečkem :o))
21.07.2010
...... tak už je to tady. Domů jsem si přivezla dva přírůstky. To, že se narodila krásná slečna Andalusie Happy Charlie, jsem věděla už dávno. Rozhodnutí, že doma budu mít čtyři kočičky a k mým třem (Anynka, Arčínek - kastráti, Noidíček - černý kocourek) přibude Andalusie, padlo týden před tím, než od nás odešel do nebíčka náš Noidíček. Na černého ďáblíka jsem si zvykla natolik, že představa, že kouzlo černého kocourka nebudu mít doma, pro mě byla nepředstavitelná. A tak, že to bude zase kocourek od mé "mamky" bylo jasné. Tam, jako by na mě čekal. Poslední volný černý kocourek Ozzi Blue Jingle, který se narodil jen o dva dny později než Andalusie. Ozzíček i Lusi se dobře adaptovali. Ozzíček je opravdový čertík, svého brášku ani mamku Bereniku rozhodně nezapře. Naštěstí Lusinka je klidná princezna, která vše vyvažuje. Prioritou pro mě bylo, aby vše proběhlo v pořádku a mazáci Arčínek s Anynkou nová mrňata přijali mezi sebe. Vše probíhá v klidu, i když trochu nejistoty u všech ještě je. Vždyť jsem si mrňousy přivezla teprve 17.7.2010, což jsou tři dny. Tak nám držte palce, ať už je té smůly konec a můžeme se z těch nádherných kožíšků jen těšit.
18.06.2010
Dlouho mi trvalo odhodlat se a napsat Vám .... Dne 11.5.2010 od nás do kočičího nebe odešel náš milovaný, černý ďáblík Noidíček. Byla to souhra nešťastných náhod. Bojoval statečně jako dospělý kocour do posledního dechu, ale přes veškerou péči veterinářů, vzhledem k těžkým zraněním, neměl šanci. Věřím, že už je mu dobře a že na něj dohlíží naše Celinka, první kočička. "Nikdy, nikdy na tebe ty darebáčku nezapomeneme, přes to, že jsi s námi byl jen tak krátce". ......
Tvá lidská maminka06.05.2010
V sobotu 10. 4.2010 jsem s paničkou, taťkou a strejdou /Jeager a Bertík/, vyrazili na výstavu do Bindlachu v Německu. Výstava byla moc hezká a pro všechny úspěšná. I když jsme měli konkurenci, získali jsme ve svých třídách co šlo. Taťka a strejda - oba titul. Strejda Bertík CAGCIB a taťka Jeager poslední CACIB. Stal se tak INTERCHAMPIONEM. Navíc oba vyhráli barevnou varietu a byli nominováni do BIS. Tam pak taťka Bertíka a ostatní konkurenci porazil a stal se nejlepším kocourem sk. III. Já jsem dostal V1, barevnou varietu je v mé ďábelské barvě obtížné získat, neboť musíme být černí alespoň 3. To se bohužel málo kdy stane. Přitom maminka říká, že černá barva je krásná ..... no nic. I tak jsme si přivezli plno kokard a dárečků a taťka i velký pohár. Musím pořádně papat a dělat vše proto, abych byl stejně krásný a milý kocourek. To víte, snažím se, ale zatím jsou to samé skopičiny. Doma mi to zatím trpí.... :o))30.03.2010
Ahojky všichni kočičáci. Jak Vám panička již napsala, zúčastnil jsem se výstavy v Praze dne 21.3.2010. Už jsem trošku povyrostl a poprvé soutěžil ve třídě 11, tj. koťě 6-10 měsíců. Líbil jsem se, prý jsem nadějný kocourek a ocenění mého posuzovatele p. Fabia Brambilli z Itálie bylo V1. Panička byla spokojená a já také. Po posouzení jsem se vyvaloval v pelíšku a většinu času prospal. Byl s námi i Bertík z chovatelské stanice Blue Jingle*CZ, který dostal svůj druhý CAGCIB a nominaci do BIS. Jinak doma je to super, jak jsem povyrostl, panička mě začala pouštět na parapet, který je chráněný sítí, ale když jsem byl menší, kousal jsem jí, tak jsem tam nemohl. Ale to Vám řeknu, že je to paráda. Když je teplíčko, pěkně se tam se strejdou Arčínkem a tetou Anynkou vyvyluji. Také jsem okoukal spousty užitečných věcí, třeba jak lézt do mokré vany a pak projít všemi kočičími záchody. Vzhledem k tomu, že jsem černý, bílý kočkolit se pak na mě pěkně vyjímá :o)) ..... já pro dnešek končím, a zase se ozvu11.03.2010
no, a konečně já dospělá ostuda panička, jsem dodala slíbené fotografie z výstav, konkrétně Bratislavy a Prahy z tohoto roku. Také Vám chci sdělit, že se s mým nejmenším mazlíkem Noidíkem, chystám na výstavu do Prahy - hotel Pyramida a to v neděli 21.3.2010. Moc se na Vás všechny těšíme.15.02.2010
... a je zase po jedné z výstav, které jsem se zúčastnil. Vyjel jsem si se svým taťkou CH Jeagerem Blue Jingle*CZ z chov.stanice Blue Jingle*CZ. Prý musím sbírat zkušenosti. No, prostředí na výstavě a celá její organizace byla neskutečná, v tom dobrém slova smyslu. Bylo to klidné, prostorné, dobře organizované .... a hlavně pro nás s taťkou velmi úspěšné. Já jsem se předvedl panu M. Kabinovi, porazil svou konkurenci a domů si odvezl opět V1. A taťka? Nejen, že ve své kategorii dostal CACIB, ale vyhrál BIV (nejlepší modré zvíře v barvě) a byl i D. Mastrangelo nominován do BIS !!! Takže velký úspěch. Áaaaaaach, taky snad budu takový fešák a gentleman. Taťka je krycím kocourem a je neskutečně zdvořilý ke svým slečnám. No, zkrátka se mám co učit....... Tak se mějte krásně, Váš Noidík11.01.2010
Mňauuu, zdravím všechny milovníky, nás čtyřnohých mazlíčků. S paničkou jsem se vydal v té největší "sibérii" na výstavu až do Bratislavy. Byla velká sněhová kalamita a my jeli v autě celou noc, ale mě se nic nedělo, protože jsem stejně spinkal. Těšil jsem se na tento výlet už dlouho, protože jsme se chystali spát v hotelu, neboť jsem byl přihlášen na So i Ne, a hotel? ten jsem ještě nezažil. Celý víkend byl náročný, ale já se líbil jak v sobotu 9.1., tak 10.1. v neděli. Oba dva dny jsem dostal V1 a v neděli jako bonus nominaci do BIS. Byl jsem rád, že mě hodnotili zase jiní posuzovatelé. Zkrátka to bylo fain, Váš Noidíček .....
zpět

Copyright © 2011 Maya Beast*CZ | Design : Nikola Arcanidu | Aktualizace: Marcela Šimůnková